Drobečková navigace

Úvod > Blog

Blog


Štítky:

Kultivace investičního trhu

Datum konání: 2. 5. 2023

https://jaro2023.finfest.cz/session/kultivace-investicniho-trhu-cim-zacit/

Podívejte se na záznam z prezentace spolku Money Advocate z.s. na finanční konferenci FINFEST jaro 2023 https://jaro2023.finfest.cz/session/kultivace-investicniho-trhu-cim-zacit/ Víte, jak správně jednat, pokud máte oprávněné podezření z podvodu či nekalého jednání? Dokážete identifikovat rizikové faktory nekvalitních investičních produktů na trhu? Jakým způsobem lze předcházet úspěchu podvodných produktů a kultivovat investiční trh?



Jsou alternativní fondy podle § 15 ZISIF v ohrožení?

Česká národní banka na začátku ledna tohoto roku vydala „Upozornění na časté nedostatky při výkonu činnosti“, ze kterého plynou nejčastější nedostatky, které Česká národní banka zaznamenala na základě šetření týkající se dodržování zákonných povinností osob provádějících správu srovnatelnou s obhospodařováním podle § 15 zákona č. 240/2013 Sb., o investičních společnostech a fondech („ZISIF“).



Proč v dnešní době spolupracovat s kvalifikovaným finančním poradce

V této proměnlivé době, kdy se spousta jistot ze dne na den mění, nebo dokonce mizí, si mnoho lidí klade otázku, jak co nejlépe hospodařit s penězi, které jim zůstanou po zaplacení nutných výdajů.



Jak napravit investiční šlápnutí vedle?

Důvěra je jedním z klíčových faktorů, podle kterého si investoři vybírají svého finančního poradce či instituci. Jenže právě v tom se ukrývá velké riziko – jen důvěra bez dat, které by ji podpořily, je nejistou sázkou do loterie.